دانلود کامل PDF کتاب روانشناسی فروش برایان تریسی

  • مدل کالا: f1

موجود

0 تومان

  • قیمت بدون مالیات: 0 تومان
custom block

دانلود کامل PDF کتاب روانشناسی فروش برایان تریسی

 

چرا باید این کتاب را بخوانید :

با دانلود رایگان PDF کتاب روانشناسی فروش برایان تریسی مهم ترین مهارت های فروشندگی را برای موفقیت در فروش به شما یاد خواهد داد.

ما وارد قرنی شده‌ایم که دیگر “فروشندگی” یک فعالیت درجه دوم و بدیهی محسوب نمی‌شود بلکه “اولین” و “مهم‌ترین” مهارت لازم برای کسب موفقیت برای تمام افرادی است که کسب و کار خود را دارند و کارآفرین هستند.

برایان تریسی، در کتاب “روانشناسی فروش” بر عکس سایر کتبی که در مورد فروش خوانده‌اید، به اصلی مهم تر از تکنیک‌ها و مهارت‌های فروش، می‌پردازد.
اگر نگاهی به پیکره‌ی جامعه مان بیندازیم، می‌بینیم، همه‌ی فعالیت‌هایی که نسل بشر را پیش برده، به وسیله فروش اتفاق افتاده است.

رئیس جمهور موفق، یک فروشنده موفق است زیرا مهارت انتقال دیدگاه‌هایش را به مردم کشورش دارد

سخنران موفق، یک فروشنده موفق است زیرا توان فروش صحبت‌هایش را به مخاطبینش دارد.

مدیر موفق، یک فروشنده موفق است زیرا مهارت برقراری ارتباط با کارکنانش و نفوذ به قلب آن‌ها را دارد.

والدین موفق، فروشندگانی موفق‌اند زیرا مهارت فروش حرف‌ها و تجاربشان به فرزندشانشان را دارند.

بنابراین، فروش، قلب تپنده‌ی هر فعالیتی است که برای پیشرفت بشر لازم است

فروش” قلب تپنده کسب و کار شماست. اگر این بخش از کسب و کارتان بخوبی فعال باشد، می توانید مطمئن شوید که صاحب یکی از بهترین کسب و کارها هستید. شما برای فروش موفق به فروشندگان حرفه ای نیاز دارید. نکته مهمی که وجود دارد این است که تمامی مهارتهای فروش اکتسابی و قابل آموزش اند. یعنی فروشندگان حرفه ای به دنیا نیامده اند بکله خود را پرورش داده اند و شما نیز با خواندن این کتاب یکی از آنها خواهید شد.
اگر شما صاحب کسب وکار هستید (مهم نیست چه کسب و کاری!!!)، یا اگر کار فروش را دوست دارید و می خواهید در فروش بهترین باشید، باید بدانید که فروش یک علم است.

اگر صاحب کسب و کار هستید باید این اصل مهم را هموار به خود یاد آور شوید که “تا زمانیکه فروش انجام نشده، هیچ نتیجه ای در کسب و کار شما بوجود نیامده است“. اگر نگاهی به مدیران موفق در جهان بیندازید، متوجه می شوید که تمام آنها کارشان را از فروش آغاز نموده اند و به واسطه ی مهارت در این علم، توانسته اند کسب و کارشان را به سودآوری و موفقیت سوق دهند.

اپل” را می توان یکی از موفق ترین شرکت های دنیا برشمرد. اگر بخواهیم لیستی از دلایل موفقیت این شرکت تهیه کنیم، مطمئنا اولین و مهم ترین عامل موفقیت را استیو جابز، موسس این شرکت، برخواهید شمرد. استیو جابز یک حرفه ای در کار فروش بود. وزنیاک در خاطرات خود می نویسد:

” استیو یک نابغه ی فروش بود. قبل از تاسیس اپل ما همکاری مان را شروع کردیم، این همکاری شامل: مهارت مهندسی من بود و تفکر و دیدگاه جابز که می توانست آنرا مشتری پسند کرده و به مشتری عرضه و از آن پول دربیاورد

اگر صاحب هر کسب و کار کوچک یا بزرگی هستید، فرقی نمی کند، در هر حال، فروش مهم ترین مهارتی است که کسب و کار شما به آن نیاز دارد.

کارفرآینان موفق، افرادی هستند که به اهمیت کار فروش واقفند. آنها قادراند نیازهای بازار هدفشان را شناسایی نموده و محصولی مناسب تولید نموده و آنرا بفروشند. در واقع آنها استاد فروش محصول مناسب در بازار مناسب اند. آنها می دانند که مشتریان، خریدار کالا یا خدمات آنها نیستند بلکه مشتریان فقط می خواهند مشکلاتشان را حل کنند.

بنابراین اگر یک فروشنده حرفه ای هستید، باید بدانید که شما کالا یا خدماتی را نمی فروشید بلکه شما راه حل یک مسئله را می فروشید.

کتاب روانشناسی فروش” را می توان با قدرت، بهترین کتابی که در مورد فروش تا کنون نوشته شده است، برشمرد.

این کتاب با تیزبینی فراوان، اصول حیاتی ای را که یک فروشنده حرفه ای برای متحول ساختنِ زندگی مالی اش به آن نیاز دارد را با موشکافی و وسواسِ خاصی آموزش داده است.

با خواندن اصول این کتاب و بکارگیری این اصول ساده اما حیاتی در کسب و کارتان، نه تنها تحولی عظیم در فروش و درآمدتان بوجود می آورید بلکه خوشحالی و آرامش خود را در این می بینید که یک فروشنده هستید. زیرا فروشنده گان مهم ترین عنصر پیشرفت در هر کسب و کار، سازمان، کشور و قاره ای هستند. آنها هستند که جهان را تغییر داده و همواره راه هایی تازه برای بشریت باز می کنند. زیرا آنها فروشندگان راه حل های بهتر برای مسائل بشر هستند.

اگر شما نیز یک فروشنده هستید، به شما تبریک می گوییم و خواندن این کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم.

نویسنده معتقد است هر کسی در هر شغلی به نوعی فروشنده است از استاد دانشگاه گرفته تا مدیر، مهندس، پزشک، نویسنده، سیاستمدار، دانشجو، کارمند، کاسب و… در واقع هر کسی در هر شغلی و با هر جایگاهی مشغول فروختن یک محصول یا خدمت است. از جایگاه یک رئیس جمهور گرفته تا عادی ترین فرد جامعه، همه تلاش می کنند تا با اعمال و گفتار خویش، مخاطب یا مخاطبین خود را تحت تأثیر قرار دهند.

 

مؤلف درباره دلایل نگارش این کتاب و تمایز آن با سایر کتابها می نویسد:” کتابهای موجود در ایران در زمینه فروشندگی اغلب ترجمه کتابهای خارجی بوده و بیشتر جنبه آکادمیک و تئوری دارند و تعدادی از آنها آنقدر حجیم و پیچیده نوشته شده اند که خواننده را دچار سرگیجه می کنند و خواننده در میانه راه آن را رها می کند. عیب بزرگ آنها این است که اغلب نه تنها با فرهنگ ایران سازگاری ندارند بلکه بعضی مواقع در تضاد با آن نیز هستند و به کارگیری آنها نتایج معکوس و زیانباری دارند.

در کتابهایی که توسط متخصصین روانشناسی با گرایش موفقیت در فروش به نگارش درآمده اند، کمتر به مطالب تکنیکی و تخـصصی بـازاریـابـی و فـروش پرداخته اند و از طرفی دیگر، کتابهایی که در زمینه بازاریابی و فروش به نگارش درآمده اند، به عوامل روانشناسی مؤثر بر موفقیت در فروش نپرداخته اند.

نویسنده اضافه می کند؛ با توجه به تجربیات ۲۰ ساله در زمینه فروشندگی حرفه ای، بازاریابی، مدیریت شرکتهای تولیدی وتجارتی و تحصیل در دانشگاه؛ به فرهنگ، رفتار و حساسیت های مشتریان ایرانی شناخت نسبتاً خوبی پیدا کرده ام.

در این کتاب متغیر های تکنیکی و تخصصی فروش را با مؤلفه های روانشناسی، متناسب با فرهنگ بومی مردم ایران، تلفیق نموده ام تا با فرهنگ مردم ایران سازگاری داشته باشد و برای اینکه کاملاً جنبه کاربردی داشته باشد به زبان مردم و با ادبیات بسیار ساده و روان نوشته شده است. و از به کاربردن اصطلاحات پیچیده که بیشتر مناسب مباحث دانشگاهی است، پرهیز نموده ام.

به گونه ای که هرکسی باهرسطح دانش می تواند ازآن بهره ببرد. یکی از ویژگی های کتاب این است که مطالب به ۶۵ بند مجزا تقسیم شده است، بگونه ای که شما می توانید هر کدام از آنها را به طور جداگانه به کار گیرید و شاهد افزایش مهارت و پیشرفت خود باشید.

 

فرازهایی از بخشهای اوّلیه کتاب

 

برنامه ریزی و مدیریت ذهن : مهارتهای تکنیکی بازاریابی و فروش به تنهایی شما را به یک ربات مکانیکی فاقد احساس تبدیل می کند.درحالی که شما در هر مذاکره فروش با انسانی طرف هستید که دارای عواطف و احساسات انسانی است که این امر در انسانهای شرقی، علی الخصوص مردم ایران بیشتر قابل درک است. در نتیجه در این جامعه برای موفقیت در فروش باید بتوانید با استفاده از هر دو جنبه مهارتهای تکنیکی و عوامل روانشناسی مؤثر بر فروش، به اهداف فروش خود دست پیدا کنید. برای اینکه بتوانیم دیگران را مدیریت کنیم تا مطابق میل ما رفتار کنند.
نویسنده در سخن پایانی چنین آورده است:” اصولی که در این کتاب مطالعه کردید اصول خشک و کلاسیک مرسوم در کتاب ها، کلاس ها و سمینارهای بازاریابی و فروش نیست. بلکه باورها، ارزش ها و مرامنامه ی زندگی من است. این ها بیشتر از این که تکنیک باشند نگرش هستند، نگرش به همنوع، نگرش به انسانیت، وطن، همشهری، هم محلی، هم کوچه ای، همسایه، خویشاوندان و نگرش به ذات وفطرت انسانی خودم است.” شاید بهتر بود اسم این کتاب را می گذاشتم دانشگاههای ایران چه چیزهایی را در مورد روانشناسی فروش حرفه ای یاد نمی دهند.”

ـ ۹۵ درصد مطالب و تکنیکهای گفته شده در این کتاب مخصوص بازار ایران بوده و در هیچ دانشگاهی در ایران برای دانشجویان تدریس نمی شود!!!

ـ اگر به دنبال متحول کردن شغل و درآمدتان هستید این کتاب را سه بار بخوانید.

بعد از مطالعه این کتاب درآمدتان ۱۰۰درصد افزایش پیدا خواهد کرد!!!

ارزش کاربردی این کتاب ۲۰ میلیون تا ۲۰۰ میلیون تومان، اما سایت ما رایگان در اختیار شما گذاشته است!!!

به ذکر چند نکته کلیدی از کتاب روانشناسی فروش برایان تریسی می پردازیم:

– مهربان و متمدن باشید.
– برای داشتن روابطی ممتاز باید در قبال رابطه هاتان، فروتنی، صداقت، خوش رفتاری، ادب و صمیمیت و در قبال همه انسان ها نوع دوستی داشته باشید.
– خصوصیات یک فرد جذاب عبارتند از : وقار، ظرافت در رفتار، برازندگی و رفتار خوشایند.
– میان فقدان رفتار صحیح و رسمیت بیش از حد، تعادل برقرار کنید.
– از نظرات خودتان که مایل به ابرازشان هستید، فهرستی تهیه و طرز پاسخ دهی صحیح را یاد بگیرید اینها جزو دارایی شما محسوب می شوند.
– به یاد داشته باشید هنگام مراوده با اشخاص، شکیبائی ابزار کارسازی است.
– با همه کس با احترام و مؤدبانه رفتار کنید، اگر با دیگران با احترام رفتار کنید، آنها هم با شما با احترام متقابلا رفتار خواهند کرد. فراموش نکنید که ادب یگانه سلاحی است که هر فرد بی ادبی را نیز خلع سلاح می کند.
– همیشه خشم خود را کنترل کنید وگرنه همه فضایلاتان را تحت الشعاع قرار می دهد و بر شما بر چسب ناخوشایند بودن خواهند زد.

 

با آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز .

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب